SLUNEČNÍ HODINY

Sluneční hodiny - všichni se s nimi na svých toulkách za suvenýry poměrně často setkáváme. Ať už jde o historická poselství našich předků či o výtvory novodobé, téměř vždy se jedná o jedinečné umělecké dílo a důvod k zastavení se za účelem obdivu umu jeho tvůrců.


Na toto téma již bylo napsáno mnoho článků, publikací, vědeckých pojednání, existuje i velké množství různých odkazů na internetu. Tento náš malý příspěvek k této problematice v žádném případě nechce konkurovat jiným, daleko fundovanějším a celistvějším pojednáním. Smyslem těchto stránek je shromažďovat fotografie z cest členů KSTS a vystavit je zde tak, aby se i ostatní mohli pokochat krásou těchto zajímavých ukazatelů času.


Pokud tedy při svých výletech na sluneční hodiny narazíte, vyfotografujte je a fotografie (jednu s celkovým pohledem z větší vzdálenosti, aby se místo ostatním lépe hledalo a druhou s detailem slunečních hodin) zašlete na e-mail predseda@ksts.info. V textu zprávy pak upřesněte místo, kde jste sluneční hodiny objevili (název města, obce, památky, místa, ulice včetně čp. apod.).


S heslem „Vpřed za suvenýry a slunečními hodinami“ Vám přeji krásné počasí na cestách, takové, abyste žádné jiné
hodiny než právě ty sluneční vůbec nepotřebovali.


DžaPa
Diskuze Jihočeský
kraj
Jihomoravský
kraj
Karlovarský
kraj
Královéhradecký
kraj
Liberecký
kraj
Moravskoslezký
kraj
Olomoucký
kraj
Pardubický
kraj
Plzeňský
kraj
Praha Středočeský
kraj
Ústecký
kraj
Vysočina Zlínský kraj Zahraničí
KSTS.info
© 2011 Litl Alpenstock & CZechBoY